موضوعات

تحلیل وضعیّت داوطلبان شرکت کننده درگروه آزمایشی عــلـــــوم تـــــجـــــــــــــــربــــــی در آزمــــــون ســـــراســـــری ۱۴۰۰

در سال ۱۴۰۰، ۴۸۵ هزار و ۹۳ داوطلب گروه آزمایشی علوم تجربی در جلسه آزمون سراسری حضور داشته و به چهاردرس عمومی و پنج درس اختصاصی این گروه آزمایشی پاسخ داده‌اند؛ در این میان، تعدادی از داوطلبان نیز توانسته‌اند نمرات خام خوب و قابل قبولی کسب کنند، و متاسفانه تعداد قابل توجهی از داوطلبان نیز، که بدون مطالعه دقیق و عمیق درس­هایشان در این جلسه حضور یافته‌اند، نمرات خوبی در بعضی از دروس کسب نکرده‌اند. در جدول زیر، آمار پاسخگویی کل داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی خدمتتان ارایه می‌شود؛ البته قبل از آن، برای بهره‌برداری هرچه بیشتر شما از این آمار، توجهتان را به نکاتی چند جلب می‌کنیم:

کنکور غول نیست!

می‌گویند ریاضی امسال سخت بود؛ خیلی سخت و برای همین نتوانستیم به سؤال‌ها پاسخ دهیم؛ اما آیا به راستی یک دانش‌آموز متوسط، حتی به دو سؤال ریاضی نیز نمی‌توانست پاسخ صحیح دهد و سایر سؤال‌های آن را رها کند؟! چرا باید ۲۶۱ هزار و ۴۰۳ داوطلب، یعنی بیش از ۵۳ درصد داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی، نمرۀ منفی کسب نمایند. بدون شک، در  یک آزمون مهم ملی، باید تعدادی از سؤال‌ها دشوار باشد تا بتواند به درستی سطح علمی داوطلبان را بسنجد؛ اما آیا واقعاً تمامی‌سؤال‌های یک درس دشوار هستند یا تعدادی از داوطلبان برخی از درس­ها را رها می‌کنند و در سر آزمون هم، بدون دانش لازم، به سؤال‌های همان درس پاسخ می­دهند؟! آیا نمی‌شود از ۳۰ سؤال ریاضی، حداقل به دو یا سه سؤال این درس پاسخ صحیح داد؟
متاسفانه در بقیۀ درس‌ها نیز وضعیت به همین منوال است؛ برای مثال، در درس زبان عمومی ‌۴۴/۲۷ درصد داوطلبان درصد منفی یا صفر کسب کرده‌اند؛ در حالی که به گفته دبیران و کارشناسان دروس مختلف علوم تجربی، اگر هر داوطلب تنها به کتاب‌های درسی خود مسلط باشد، می‌تواند پاسخگوی بخش قابل توجهی از سؤال‌ها باشد. مشکل از اینجا ناشی می‌شود که بسیاری از داوطلبان، به کتاب‌های درسی خود مسلط نیستند و تصور می‌کنند که با خرید کتاب‌های کمک آموزشی و کنکورهای آزمایشی متعدد، می‌توانند در کنکور موفق شوند.

هیچ درسی را رها نکنید

در سال ۱۴۰۰، تعداد داوطلبانی که در گروه آزمایشی علوم تجربی، هر یک از دروس آزمون سراسری را بالای ۷۰ درصد زده‌اند، به ترتیب زیر است:
ادبیات ۱۶۱ داوطلب، عربی ۱۸۸۰۹ داوطلب، معارف اسلامی ۱۶۱۹۱ داوطلب، زبان خارجی ۲۳۸۱۹ داوطلب، زمین‌شناسی ۹۰ داوطلب، ریاضی۵۷۴ داوطلب، زیست‌شناسی ۲۳۵۶ داوطلب، فیزیک ۹۳۰ داوطلب، و شیمی‌ ۷۲۲ داوطلب.
این آمار، بیانگر آن است که در مورد هیچ یک از دروس عمومی یا اختصاصی، نباید کوتاهی کرد و آنها را نادیده گرفت؛ زیرا همان درسی که نادیده گرفته‌ یا تلاش لازم را برای فراگیری آن نکرده‌اید، می‌تواند نقطه ضعف شما باشد و از همان درس هم ضربه بخورید.
پس، از همین امروز، بی‌علاقگی یا ضعف علمی را بهانه نسازید و با برنامه‌ریزی دقیق، برای همۀ درس‌ها وقت بگذارید و مطمین باشید که می‌توانید به حداقلی از سؤال‌های هر درس پاسخ صحیح بدهید و در آزمون سراسری نیز نتیجه بهتری را کسب کنید.
اهمیت این امر، زمانی مشخص می‌شود که بدانیم برای موفقیت در آزمون سراسری، باید به همه دروس توجه داشت و نمی‌توان فقط چند درس را مطالعه کرد و یک یا دو درس دیگر را رها نمود.

فقط به سؤال­هایی که بلدهستید، پاسخ دهید

آیا می‌دانید که در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ تعداد داوطلبانی که به همه سؤالات درس ادبیات پاسخ غلط داده‌اند، سه برابر تعداد داوطلبانی بوده است که به همۀ سؤال‌های زیست‌شناسی پاسخ منفی داده‌اند؟! این امر دربارۀ سایر دروس عمومی نیز با اندکی تفاوت، صادق است و  تعداد داوطلبانی که در دروس عمومی، به تمامی‌یا قریب به اتفاق سؤال‌ها پاسخ صحیح نداده‌اند، بیشتر از داوطلبانی است که در دروس اختصاصی چنین وضعیتی را داشته‌اند. دلیل این امر چه می‌تواند باشد؟ واقعیت این است که تعدادی از داوطلبان، تصور می‌کنند که بدون دانش لازم و با تکیه بر اطلاعات عمومی یا به یاری شانس و اقبال، می‌توانند به سؤال‌های عمومی پاسخ دهند؛ ولی  چنین تصوّری را نسبت به دروس اختصاصی ندارند.
تعدادی از داوطلبان هم هستند که به چند سؤال هر درس عمومی نیز پاسخ صحیح داده‌اند، اما چون به سؤال‌هایی که در آنها کاملاً مسلط نبوده‌اند نیز پاسخ داده‌اند، نمرۀ منفی کسب کرده‌اند؛ به عبارت دیگر، تعداد قابل توجه پاسخ‌های غلط آنها موجب شده است که تاثیر پاسخ‌های صحیح آنها نیز از بین برود.
می­خواهیم بگوییم که آزمون سراسری، محل آزمون و خطا نیست و نباید به سؤال‌های آن به طور سرسری پاسخ داد (گاه می‌شنویم که داوطلبی می‌گوید حوصله کافی یا زمان لازم را برای خواندن همۀ گزینه‌ها نداشتم و برای همین، وقتی دیدم که گزینه اول یا دوم به نظرم درست هستند، آن را انتخاب کردم!)
همچنین نباید به امید شانس و اقبال، گزینه‌ها را بدون دانش و دقت لازم انتخاب کرد؛ پس اگر این روزها در درسی آمادگی ندارید، باید در مدت باقی مانده تا زمان برگزاری آزمون سراسری سال آینده، به مطالعه مباحثی از آن درس بپردازید تا بتوانید حداقل به چند سؤال معدود در همان درس پاسخ صحیح دهید؛ زیرا کسب نمره منفی، بسیار بدتر از به دست آوردن نمره صفر است.
توجه داشته باشید که کنکور، یک مسابقه است و قرار نیست که شما به همه سؤال‌های آن، پاسخ صحیح بدهید، بلکه لازم است که در مقایسه با سایر داوطلبان، وضعیت بهتری داشته باشید، و این امر، بدون دقت و هوشمندی در پاسخگویی به سؤال‌ها، به دست نخواهد آمد.
یادآوری این نکته نیز مهم است که میانگین درصد نمرات خام ذکر شده در هر سال یکسان نیست؛ برای مثال، در سال  ۹۷، ۱۳ داوطلب گروه آزمایشی علوم تجربی در درس ریاضی به ۱۰۰ درصد سؤال‌ها پاسخ صحیح داده و ۳۸/۵۳ درصد داوطلبان نیز در همین درس، درصد منفی کسب کرده‌اند. در سال ۹۸ نیز، ۴۴ داوطلب به ۱۰۰ درصد سؤال‌های ریاضی پاسخ صحیح داده و ۲۰/۸۷ درصد داوطلبان نیز در این درس، درصد منفی کسب کرده‌اند. در سال ۹۹ هم تعداد داوطلبانی که به ۱۰۰ درصد سؤال‌های ریاضی پاسخ صحیح داده‌اند، ۲۵ نفر بوده است و ۲۰/۳۷ درصد داوطلبان نیز در این درس نمرۀ منفی کسب کرده‌اند، و در سال ۱۴۰۰ هم هیچ یک از داوطلبان به ۱۰۰ درصد سؤال‌های این درس پاسخ صحیح نداده‌اند و ۱۸/۸۹ درصد داوطلبان نیز در این درس نمرۀ منفی کسب کرده‌اند. (یک نکته جالب در این آمار آن است که با وجود سخت بودن سؤال‌های ریاضی، تعداد داوطلبانی که ریاضی را منفی زده‌اند، کمتر از سه سال گذشته است).
در ضمن، تاثیر مثبت سوابق تحصیلی یک داوطلب نیز  در این آزمون محاسبه می‌شود (برای فارغ‌التحصیلان نظام آموزشی جدید (۳ – ۳ – ۶) که دیپلم خود را در سال ۱۳۹۸ و بعد از آن اخذ نموده باشند، به میزان حداکثر ۳۰ درصد، و برای فارغ‌التحصیلان مشمول اعمال سوابق تحصیلی نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی‌واحدی، به میزان حداکثر ۲۵ درصد سوابق تحصیلی دیپلم، و ۵ درصد سوابق تحصیلی پیش‌دانشگاهی با تاثیر مثبت لحاظ می‌شود). منظور از تاثیر مثبت، این است که اگر سوابق تحصیلی باعث افزایش نمره کل آزمون داوطلب شود، اعمال می‌شود، و اگر سوابق تحصیلی باعث کاهش نمره کل آزمون داوطلب شود، اعمال نمی‌شود.
 در نهایت اینکه نباید تصور کرد که یک داوطلب با نمره­های منفی یا بسیار پایین در درس‌های مختلف، می‌تواند در رشته­های با آزمون یا روزانه پذیرفته شود. اگر داوطلبانی را می­شناسید که حتی در رشته‌های روزانه با نمره منفی پذیرفته شده‌اند، دلیلش آن است که این افراد به احتمال قوی در سایر درس‌ها نمره خوبی کسب کرده‌اند؛ برای مثال، امکان دارد که داوطلبی در درس ریاضی نمره منفی گرفته، اما در درس زیست‌شناسی، شیمی‌ و دروس عمومی، نمرات بالایی به دست آورده باشد؛ ضمن اینکه باید بدانیم داوطلبانی که در آزمون سراسری نمره منفی می‌آورند، در رشته محل‌هایی که معمولاً مطلوب اکثر داوطلبان هستند، پذیرفته نخواهند شد.

در رتبۀ کشوری سهمیه‌ها اعمال نمی‌شود

آمار ارایه شده، درصد نمرات خام دروس شرکت‌کنندگان، بدون اعمال سهمیۀ مناطق یا سایر سهمیه‌های موجود است و ۱۰۰۰ نفر اول کشوری نیز بدون محاسبه سهمیه و فقط براساس نحوۀ پاسخگویی در آزمون سراسری تعیین می‌شوند.

 نحوۀ رده‌بندی در جدول زیر

در این جدول، به غیر از داوطلبانی که به تمامی یا قریب به اتفاق سؤال‌ها پاسخ غلط داده و در نتیجه نمره خام آنها ۳۳- تا ۳۰-  درصد شده است و داوطلبانی که به ۱۰۰ درصد سؤال‌ها پاسخ صحیح داده‌اند، سایر داوطلبان در گروه‌های ۱۰ درصدی بررسی شده‌اند؛ یعنی، داوطلبانی که درصد نمره ۹۰ تا ۹۹/۹۹ در یک درس کسب کرده‌اند، در گروه ۹۰ تا ۹۹/۹  درصد آمده‌اند؛ یا داوطلبانی که درصد نمره ۰/۱ تا ۹/۹۹ درصد در یک درس کسب کرده‌اند، در گروه ۰/۱ تا ۹/۹۹ درصد آورده شده‌اند.

 

تعداد و میانگین درصد نمرات خام حاضران در جلسه گروه آزمایشی علوم تجربی آزمون سراسری سال ۱۴۰۰
محدوده نمره خام
ادبیات
عربی
معارف
زبان عمومی
زمین شناسی
ریاضی
زیست شناسی
فیزیک
شیمی
تعداد
میانگین نمره درس
تعداد
میانگین نمره درس
تعداد
میانگین نمره درس
تعداد
میانگین نمره درس
تعداد
میانگین نمره درس
تعداد
میانگین نمره درس
تعداد
میانگین نمره درس
تعداد
میانگین نمره درس
تعداد
میانگین نمره درس
از ۳/۳۳- تا ۱/۳۰-
۳۷
-۳۳,۰
۲۶
-۳۳,۰
۲۲
-۳۲,۸
۳۸
-۳۲,۹
۲۱
-۳۳,۱
۱۹
-۳۲,۵
۱۲
-۳۳,۰
۱۷
-۳۳,۰
۸
-۳۳,۱
از ۳۰- تا ۱/۲۰-
۸۴۰
-۲۳,۴
۷۸۹
-۲۳,۸
۴۲۸
-۲۳,۳
۸۱۶
-۲۳,۷
۸۰۱
-۲۳,۵
۳۹۲
-۲۳,۳
۷۹
-۲۲,۹
۳۹۱
-۲۴,۱
۳۵۸
-۲۲,۸
از ۲۰- تا ۱/۱۰-
۱۰۸۱۵
-۱۳,۳
۱۰۰۰۵
-۱۳,۲
۶۴۶۳
-۱۳,۱
۹۱۲۸
-۱۳,۴
۹۳۷۲
-۱۳,۳
۶۶۶۵
-۱۳,۲
۵۳۴۰
-۱۳,۰
۸۶۹۹
-۱۳,۴
۷۶۰۸
-۱۲,۷
از ۱۰- تا ۱/۰-
۶۳۴۸۴
-۴,۰
۶۱۶۹۵
-۴,۰
۴۵۹۶۳
-۳,۸
۷۱۳۴۷
-۳,۵
۷۲۷۱۵
-۳,۵
۸۴۵۹۹
-۳,۱
۱۱۴۴۳۶
-۳,۰
۱۲۳۵۴۵
-۳,۲
۱۰۴۷۲۱
-۳,۰
صفر یا سفید
۲۷۱۶۵
۰,۰
۳۴۱۰۷
۰,۰
۲۹۰۴۷
۰,۰
۱۳۳۴۲۲
۰,۰
۲۴۵۲۷۱
۰,۰
۱۶۹۷۲۸
۰,۰
۵۹۹۷۷
۰,۰
۱۰۷۰۵۱
۰,۰
۹۸۲۶۶
۰,۰
از ۱/۰ تا ۹/۹
۱۲۵۵۵۳
۵,۴
۱۱۰۳۲۱
۵,۳
۱۰۴۶۰۵
۵,۵
۹۱۹۲۹
۴,۹
۱۰۰۳۷۳
۴,۹
۱۴۱۷۴۷
۴,۸
۱۷۲۷۵۴
۴,۱
۱۴۹۹۰۰
۴,۳
۱۶۷۱۵۱
۴,۴
از ۱۰ تا ۹/۱۹
۱۱۴۲۵۱
۱۴,۵
۷۹۴۸۹
۱۴,۴
۸۶۰۱۹
۱۴,۴
۴۶۷۱۷
۱۴,۳
۳۴۸۹۲
۱۳,۹
۵۲۸۵۴
۱۳,۹
۶۰۱۲۸
۱۳,۹
۵۰۲۴۶
۱۳,۷
۵۶۷۳۵
۱۴,۱
از ۲۰ تا ۹/۲۹
۸۷۸۱۲
۲۴,۱
۶۳۱۱۹
۲۴,۳
۶۹۶۰۲
۲۴,۳
۳۴۵۲۳
۲۴,۳
۱۳۵۳۶
۲۳,۶
۱۹۷۸۰
۲۳,۷
۲۸۸۰۲
۲۴,۲
۲۰۴۵۹
۲۴,۰
۲۶۱۵۵
۲۴,۱
از ۳۰ تا ۹/۳۹
۳۵۷۴۶
۳۴,۰
۳۸۵۹۳
۳۴,۴
۴۳۸۸۹
۳۴,۵
۲۲۷۹۵
۳۴,۵
۴۴۸۸
۳۴,۱
۵۴۷۶
۳۴,۰
۱۷۵۵۵
۳۴,۴
۱۱۲۴۴
۳۴,۲
۱۱۷۳۳
۳۴,۳
از ۴۰ تا ۹/۴۹
۱۴۶۰۳
۴۳,۶
۳۱۵۶۱
۴۴,۴
۳۷۶۰۰
۴۴,۴
۲۱۱۸۳
۴۴,۵
۲۳۹۱
۴۴,۰
۱۷۷۸
۴۴,۰
۱۱۷۹۵
۴۴,۴
۷۰۹۲
۴۴,۱
۶۸۳۴
۴۴,۳
از ۵۰ تا ۹/۵۹
۳۶۴۵
۵۳,۸
۲۰۲۰۹
۵۴,۵
۲۵۱۲۸
۵۴,۵
۱۵۲۹۹
۵۴,۶
۸۱۷
۵۳,۹
۸۱۲
۵۴,۶
۷۵۹۲
۵۴,۲
۳۸۰۹
۵۴,۰
۳۰۷۳
۵۴,۳
از ۶۰ تا ۹/۶۹
۹۸۱
۶۳,۵
۱۶۳۷۰
۶۴,۵
۲۰۱۳۶
۶۴,۳
۱۴۰۷۷
۶۴,۶
۳۲۶
۶۳,۵
۶۶۹
۶۴,۷
۴۲۶۷
۶۴,۱
۱۷۱۰
۶۳,۹
۱۷۲۹
۶۴,۲
از ۷۰ تا ۹/۷۹
۱۴۳
۷۳,۴
۹۵۳۹
۷۴,۵
۱۰۲۷۸
۷۴,۳
۱۰۱۰۶
۷۴,۷
۷۰
۷۴,۰
۴۶۲
۷۴,۵
۲۰۴۳
۷۴,۰
۶۵۸
۷۳,۸
۵۳۶
۷۳,۸
از ۸۰ تا ۹/۸۹
۱۸
۸۳,۶
۶۶۵۷
۸۴,۵
۴۹۹۴
۸۳,۷
۸۹۶۹
۸۴,۸
۱۹
۸۳,۵
۱۰۹
۸۲,۸
۳۰۲
۸۲,۹
۲۱۸
۸۳,۴
۱۵۵
۸۳,۶
از ۹۰ تا ۹/۹۹
۰
۰,۰
۲۱۷۶
۹۳,۵
۸۳۲
۹۳,۰
۳۶۱۷
۹۳,۷
۱
۹۰,۷
۳
۹۰,۸
۱۱
۹۱,۲
۴۹
۹۲,۴
۳۱
۹۲,۹
۱۰۰ درصد
۰
۰,۰
۴۳۷
۱۰۰,۰
۸۷
۱۰۰,۰
۱۱۲۷
۱۰۰,۰
۰
۰,۰
۰
۰,۰
۰
۰,۰
۵
۱۰۰,۰
۰
۰,۰
کل
۴۸۵۰۹۳
۱۲,۴
۴۸۵۰۹۳
۱۸,۸
۴۸۵۰۹۳
۲۱,۰
۴۸۵۰۹۳
۱۴,۱
۴۸۵۰۹۳
۲,۲
۴۸۵۰۹۳
۳,۷
۴۸۵۰۹۳
۷,۶
۴۸۵۰۹۳
۴,۶
۴۸۵۰۹۳
۵,۵
نفرات برتر کنکور چه درصدهایی می­آورند؟
«اگر زیست‌شناسی را خوب بزنید، قبولی شما در آزمون سراسری تضمین شده است؛ چون برای رشتۀ پزشکی ضریب ۱۲ دارد.»
شبیه جملات فوق را دربارۀ هر درسی از سوی برخی از  مؤسسه‌های آموزشی یا مدرسان کنکور می‌شنویم؛ افرادی که مدعی هستند اگر در یک درس یا تعدادی از دروس، نمرات خوبی کسب کنید، رتبه خوبی در آزمون سراسری به دست می‌آورید؛ اما درصد رتبه‌های برتر آزمون سراسری، بیانگر چیز دیگری است؛ برای مثال، یکی از داوطلبانی که جزء ۱۰۰۰ نفر اول گروه آزمایشی علوم تجربی بوده، در درس زیست‌شناسی، درصد نمره‌اش ۴ است و داوطلبی دیگر نیز زبان خارجی را صفر زده و با این وجود، جزو داوطلبان زیر هزار کشوری بوده است! البته بی‌شک، این داوطلبان، که تعدادشان نیز بسیار کم است و استثنا هستند، درس‌های دیگر خود را بسیار عالی پاسخگو بوده‌اند که توانسته‌اند جزو ۱۰۰۰ نفر اول کشوری باشند. فقط می‌خواهیم بگوییم که نمی‌توان برای موفقیت در آزمون سراسری، حکم صادر کرد و یک راه مشخص و مستقیم نشان داد و اعتقاد داشت که موفقیت در این آزمون، در گروِ پیروی از راهی است که من ارایه می‌کنم! لازم به یادآوری است که میانگین درصد نمره خام داوطلبان برتر، در همۀ دروس آزمون سراسری، به طور نسبی یکسان است؛ به عبارت دیگر، داوطلبان برتر برای موفقیت و کسب نمرات خوب در همۀ دروس تلاش می­کنند.
در جدول زیر، میانگین درصد نمره خام ۱۰۰۰ نفر اول کشوری گروه آزمایشی علوم تجربی در تمامی دروس آزمون سراسری ارایه شده است. همچنین در هر درس، بیشترین و کمترین درصد نمره خام در بین ۱۰۰۰ نفر اول آمده است. توجه داشته باشید که این آمار برای آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ است و میانگین ذکر شده در هر سال همواره تغییر می‌کند.  
تعداد، میانگین، کمترین و بیشترین درصد نمرات خام ۱۰۰۰ نفر اول گروه آزمایشی علوم تجربی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰
محدوده نمره خام
ادبیات
عربی
معارف
زبان عمومی
تعداد
کمترین درصد
میانگین
بیشترین درصد
تعداد
کمترین درصد
میانگین
بیشترین درصد
تعداد
کمترین درصد
میانگین
بیشترین درصد
تعداد
کمترین درصد
میانگین
بیشترین درصد
از ۳/۳۳- تا ۱/۳۰-
از ۳۰- تا ۱/۲۰-
از ۲۰- تا ۱/۱۰-
از ۱۰- تا ۱/۰-
صفر یا سفید
۱
۰,۰
۰,۰
۰,۰
۱
۰,۰
۰,۰
۰,۰
از ۱/۰ تا ۹/۹
۱
۴,۰
۴,۰
۴,۰
۴
۶,۷
۸,۷
۹,۴
از ۱۰ تا ۹/۱۹
۲
۱۲,۰
۱۴,۰
۱۶,۰
۱۱
۱۲,۰
۱۵,۴
۱۸,۷
۳
۱۶,۰
۱۶,۹
۱۸,۷
از ۲۰ تا ۹/۲۹
۱۸
۲۱,۴
۲۶,۳
۲۹,۴
۱۰
۲۲,۷
۲۶,۶
۲۹,۴
۱۲
۲۰,۰
۲۳,۵
۲۹,۴
۱۴
۲۰,۰
۲۴,۴
۲۸,۰
از ۳۰ تا ۹/۳۹
۷۸
۳۰,۷
۳۵,۷
۳۸,۷
۱۲
۳۲,۰
۳۶,۷
۳۸,۷
۱۲
۳۰,۷
۳۳,۹
۳۷,۴
۷
۳۴,۷
۳۷,۴
۳۸,۷
از ۴۰ تا ۹/۴۹
۱۹۴
۴۰,۰
۴۵,۱
۴۹,۴
۱۴
۴۰,۰
۴۵,۴
۴۹,۴
۱۵
۴۰,۰
۴۴,۸
۴۹,۴
۱۷
۴۰,۰
۴۵,۵
۴۹,۴
از ۵۰ تا ۹/۵۹
۳۴۲
۵۰,۷
۵۴,۸
۵۸,۷
۸
۵۰,۷
۵۴,۴
۵۸,۷
۱۸
۵۰,۷
۵۵,۰
۵۸,۷
۲۸
۵۰,۷
۵۵,۳
۵۸,۷
از ۶۰ تا ۹/۶۹
۲۷۱
۶۰,۰
۶۴,۴
۶۹,۴
۲۴
۶۰,۰
۶۶,۵
۶۹,۴
۶۶
۶۰,۰
۶۶,۱
۶۹,۴
۹۵
۶۰,۰
۶۵,۴
۶۹,۴
از ۷۰ تا ۹/۷۹
۸۱
۷۰,۷
۷۳,۶
۷۸,۷
۱۰۸
۷۰,۷
۷۶,۱
۷۸,۷
۲۰۰
۷۰,۷
۷۵,۸
۷۸,۷
۱۶۹
۷۰,۷
۷۵,۲
۷۸,۷
از ۸۰ تا ۹/۸۹
۱۴
۸۰,۰
۸۳,۸
۸۹,۴
۳۳۹
۸۰,۰
۸۶,۶
۸۹,۴
۴۱۳
۸۰,۰
۸۵,۴
۸۹,۴
۳۰۳
۸۰,۰
۸۶,۲
۸۹,۴
از ۹۰ تا ۹/۹۹
۰
۰,۰
۰,۰
۰,۰
۳۶۲
۹۰,۷
۹۴,۳
۹۶,۰
۲۱۱
۹۰,۷
۹۳,۷
۹۶,۰
۲۳۷
۹۰,۷
۹۴,۱
۹۶,۰
۱۰۰ درصد
۰
۰,۰
۰,۰
۰,۰
۱۲۳
۱۰۰,۰
۱۰۰,۰
۱۰۰,۰
۴۰
۱۰۰,۰
۱۰۰,۰
۱۰۰,۰
۱۲۲
۱۰۰,۰
۱۰۰,۰
۱۰۰,۰
کل
۱۰۰۰
۱۲,۰
۵۵,۴
۸۹,۴
۱۰۰۰
۲۲,۷
۸۷,۴
۱۰۰,۰
۱۰۰۰
۰,۰
۸۱,۱
۱۰۰,۰
۱۰۰۰
۰,۰
۸۲,۶
۱۰۰,۰
محدوده نمره خام
زمین شناسی
ریاضی
زیست شناسی
فیزیک
شیمی
تعداد
کمترین درصد
میانگین
بیشترین درصد
تعداد
کمترین درصد
میانگین
بیشترین درصد
تعداد
کمترین درصد
میانگین
بیشترین درصد
تعداد
کمترین درصد
میانگین
بیشترین درصد
تعداد
کمترین درصد
میانگین
بیشترین درصد
از ۳/۳۳- تا ۱/۳۰-
از ۳۰- تا ۱/۲۰-
از ۲۰- تا ۱/۱۰-
از ۱۰- تا ۱/۰-
۷
-۴,۰
-۲,۱
-۱,۳
صفر یا سفید
۶۰۸
۰,۰
۰,۰
۰,۰
از ۱/۰ تا ۹/۹
۵۱
۱,۴
۵,۵
۹,۴
۲
۵,۴
۶,۷
۸,۰
۲
۴,۰
۴,۷
۵,۴
۱
۹,۲
۹,۲
۹,۲
از ۱۰ تا ۹/۱۹
۶۶
۱۰,۷
۱۴,۳
۱۸,۷
۳۹
۱۲,۰
۱۶,۶
۱۹,۸
۰
۰,۰
۰,۰
۰,۰
۲۰
۱۲,۳
۱۶,۱
۱۹,۶
از ۲۰ تا ۹/۲۹
۶۵
۲۰,۰
۲۴,۹
۲۹,۴
۲۰۰
۲۰,۰
۲۵,۳
۲۹,۷
۱
۲۶,۰
۲۶,۰
۲۶,۰
۱۴
۲۰,۰
۲۴,۴
۲۸,۹
۱
۲۸,۶
۲۸,۶
۲۸,۶
از ۳۰ تا ۹/۳۹
۵۱
۳۰,۷
۳۳,۹
۳۸,۷
۲۷۸
۳۰,۷
۳۵,۳
۳۹,۸
۱
۳۵,۴
۳۵,۴
۳۵,۴
۱۳
۳۱,۱
۳۵,۲
۳۸,۹
۱۵
۳۲,۴
۳۶,۶
۳۹,۱
از ۴۰ تا ۹/۴۹
۶۲
۴۰,۰
۴۴,۹
۴۹,۴
۲۴۶
۴۰,۰
۴۴,۵
۴۹,۴
۵
۴۴,۰
۴۷,۲
۴۸,۷
۵۰
۴۰,۰
۴۵,۰
۴۹,۵
۷۶
۴۰,۰
۴۵,۹
۴۹,۶
از ۵۰ تا ۹/۵۹
۳۳
۵۰,۷
۵۴,۱
۵۸,۷
۱۱۷
۵۰,۰
۵۳,۸
۵۹,۶
۴۳
۵۰,۰
۵۴,۹
۵۹,۴
۱۷۳
۵۰,۰
۵۵,۳
۵۹,۸
۱۸۸
۵۰,۵
۵۵,۶
۵۹,۱
از ۶۰ تا ۹/۶۹
۳۲
۶۰,۰
۶۴,۸
۶۹,۴
۵۵
۶۰,۳
۶۴,۶
۶۹,۳
۱۹۹
۶۰,۰
۶۵,۷
۶۹,۴
۳۰۰
۶۰,۰
۶۴,۷
۶۹,۰
۳۳۱
۶۰,۰
۶۴,۹
۶۹,۶
از ۷۰ تا ۹/۷۹
۱۷
۷۰,۷
۷۴,۱
۷۸,۷
۳۶
۷۰,۴
۷۵,۴
۷۹,۵
۵۱۰
۷۰,۰
۷۵,۱
۷۹,۴
۲۵۴
۷۰,۰
۷۴,۳
۷۸,۹
۲۵۶
۷۰,۵
۷۴,۳
۷۹,۱
از ۸۰ تا ۹/۸۹
۷
۸۱,۴
۸۳,۹
۸۶,۷
۲۶
۸۰,۸
۸۴,۱
۸۸,۱
۲۲۸
۸۰,۰
۸۳,۲
۸۹,۴
۱۴۱
۸۰,۰
۸۳,۴
۸۸,۹
۱۰۶
۸۰,۰
۸۳,۷
۸۹,۶
از ۹۰ تا ۹/۹۹
۱
۹۰,۷
۹۰,۷
۹۰,۷
۱
۹۱,۴
۹۱,۴
۹۱,۴
۱۱
۹۰,۰
۹۱,۲
۹۳,۴
۳۲
۹۰,۰
۹۲,۴
۹۶,۷
۲۷
۹۰,۵
۹۲,۹
۹۷,۲
۱۰۰ درصد
۰
۰,۰
۰,۰
۰,۰
۰
۰,۰
۰,۰
۰,۰
۰
۰,۰
۰,۰
۰,۰
۲
۱۰۰,۰
۱۰۰,۰
۱۰۰,۰
۰
۰,۰
۰,۰
۰,۰
کل
۱۰۰۰
-۴,۰
۱۳,۱
۹۰,۷
۱۰۰۰
۵,۴
۴۱,۳
۹۱,۴
۱۰۰۰
۴,۰
۷۴,۰
۹۳,۴
۱۰۰۰
۹,۲
۶۶,۲
۱۰۰,۰
۱۰۰۰
۲۸,۶
۶۶,۴
۹۷,۲

به نقل از : پیک سنجش شماره ۱۲۵۶ مورخ ۲۹ آذر ماه ۱۴۰۰ 

#معرفی_کتاب_و_متون#آموزشی_پژوهشی#آموزشی_فرهنگی

#سازمان_سنجش#پیک_سنجش#کنکور_دانشگاه#داوطلبان_کنکور

#تحلیل_آزمون_کنکور#رشته_ریاضی_فیزیک

#هدایت_تحصیلی_شغلی#مشاوره_تحصیلی#انتخاب_رشته_دانشگاهی

#تحلیل_وضعیت_داوطلبان_گروه_ریاضی_در_آزمون۱۴۰۰

#دفترمشاوره_موسسه_فرهنگی_دانش

دیدگاه‌های این مطلب

دیدگاه‌ خود را بنویسید