ساحت علمی و فناورانه

جشنواره پژوهش

آیا می دانید ارزش پیدا کردن جواب یک سوال چقدر است؟
آیا شما درباره چیزی که نمی دانید، جستجو می کنید؟
بزرگی می گفت: برای کشف اقیانوسهای جدید باید شهامت ترك ساحل آرام خود را داشته باشید!
ما به دنبال نهادینه کردن این فرهنگ در دانش آموزانمان هستیم.
و برای رسیدن به این منظور فعالیت های پژوهشی متنوعی در مدرسه صورت می گیرد.

جشنواره احسان

گاهی خدا با دستِ تو، دستِ دیگر بندگانش را میگیرد! با زبان تو، گره کار بنده ای را باز میکند! با قدم تو، مشکلی را حل میکند! وقتی دستی را به یاری می گیری، بدان که در آن زمان دستِ دیگر تو، در دست خداست.

ساحت اجتماعی، سیاسی

ساحت اعتقادی، عبادی، اخلاقی

به سوی نور

یکی از افتخارات ما این است که مسلمانیم و پیرو آئینی هستیم که حضرت محمد (ص) به عنوان خاتم فرستادگان خدا بر روی زمین، در کنار معجزه‌اش «قرآن» به عنوان راهنمای ما برگزیده شده است. از این رو بر ماست که بیش از پیش خودمان و دانش‌آموزانمان را با این کتاب الهی مانوس نماییم و با استفاده از برنامه‌های متنوع و جذاب، ذره ذرهٔ وجودمان را با سخنان خدا آمیخته کنیم.  

لیگ دانش

یکی از به یاد ماندنی ترین خاطرات دوران مدرسه مربوط به شرکت در مسابقات ورزشی است.
به همین منظور ما نیز در دبیرستان دانش اقدام به برگزاری لیگ های فوتبال، والیبال و بسکتبال می نماییم.
لیگ هایی که به صورت منظم و هفتگی در طول سال تحصیلی و با مشارکت همه دانش آموزان برگزار می گردد

ساحت تربیت زیستی، بدنی

ساحت اقتصادی، حرفه ای

جشنواره مشاغل

یکی از دغدغه های مهم دانش آموزان و اولیای محترم ایشان انتخاب رشته تحصیلی و پیرو آن انتخاب شغل مناسب است. در مسیر انتخاب شغل مناسب سه مرحله وجود دارد:
  1. شغل شناسی
  2. خودشناسی
  3. تلفیق شغل شناسی و خودشناسی
با گذراندن این سه مرحله دانش آموز می تواند با نگاهی دقیق به ویژگی های شخصیتی خود و ارزیابی مشاغل مختلف موجود در جامعه، شغل خود را با نگاهی واقع بینانه انتخاب کند.

همایشی به وسعت تهران

ما معتقدیم هر یک از دانش آموزانمان در سال های نه چندان دور به عنوان افراد نمونه و سرشناس جامعه مطرح خواهند شد. بنابراین باید در سال هایی که در کنارشان هستیم، تمام تلاش خود را صرف آموزش و تربیت آن ها در جهت پرورش نسلی پویا، اندیشمند، خلاق، خداباور و مستقل نماییم. در همین راستا برنامه اي تدارك دیده ایم تا دانش آموزان عزیز در کنار پدران خود در یک روز به یاد ماندنی و خاطره انگیز، تجارب ارزشمندی را کسب نمایند

ساحت اجتماعی و سیاسی

ساحت اجتماعی و سیاسی

جشنواره ملل

هر سال جشنواره ملل با هدف آشنایی دانش آموزان با فرهنگ و ملیت های مختلف و ترویج صلح جهانی در مدرسه برگزار می شود.

جشنواره ایران ما

جشنواره ایران ما با هدف تمرین کار گروهی و آشنایی بیشتر دانش آموزان با اقوام کشور عزیزمان ایران، معرفی مکان های گردشگری و کمتر دیده شده و همچنین آموزش همدلی و همزبانی با همت و تلاش دانش آموزان و مسئولین مدرسه دانش برگزار می گردد.

ساحت اجتماعی و سیاسی

ساحت زیبا شناختی و هنری

جشنواره گل و گلدون

هر سال با همکاری گل های زیبای دانشی، گیاهانی شاداب در مدرسه پرورش می دهیم و خرسندیم از این که مسئولیت حفظ و نگهداری از آن ها را نیز به دانش آموزان عزیز می سپاریم.

جلسات هم اندیشی

همان طور که در چشم انداز موسسه فرهنگی، آموزشی دانش دیده شده است، یکی از اهداف ما پرورش آینده سازانی اخلاق مدار و اندیشمند است.

بر همین اساس مربیان مدرسه در کنار والدین ارجمند و دانش آموزان عزیز در طول سال تحصیلی سعی می کنند در تمامی فعالیت هایشان به مولفه های هوش اخلاقی پرداخته و مصادیق رفتاری و گفتاری مرتبط با آن را تمرین کنند.

پایه هفتم: احترام و مهربانی
پایه هشتم: همدلی و بردباری
پایه نهم: وجدان، انصاف و خویشتن داری

ساحت اعتقادی، عبادی، اخلاقی

ساحت علمی و فناورانه

کلاس انتخاب

شاید بتوان گفت یکی از اهداف مهم و اساسی مقطع تحصیلی متوسطه اول در آموزش و پرورش، شناسایی استعداد دانش آموزان و هدایت ایشان در مسیر شکوفایی این استعدادها است. ما سعی نموده ایم با تعریف و برگزاری کلاس های انتخاب، تا حد امکان کاربرد شاخه های مختلف علوم و استفاده ی آن را برای دانش آموزان مشخص نماییم و علاوه بر آن، در زمینه درک و جهت دهی به استعدادهای ایشان نیز قدمی صحیح و اصولی برداریم

جشنواره کتاب

همه ما واقفیم که مطالعه کتاب تا چه اندازه می تواند در افزایش آگاهی و تغییر نگرش ما نسبت به محیط پیرامونمان موثر باشد. بر همین اساس، ما هم سعی کرده ایم نقش شایسته تری جهت نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی میان دانش آموزان داشته باشیم. چه بسا بتوانیم سهمی هر چند اندک در افزایش سرانه مطالعه جامعه داشته باشیم. از این رو یکی از فعالیت های عمده ای که در مدرسه دانش انجام می پذیرد، برگزاری جشنواره کتاب است.

ساحت علمی، فناورانه

ساحت تربیت زیستی، بدنی

اردوها

یکی از جذاب ترین و خوش آمدترین برنامه های مدرسه برای دانش آموزان، اردوهاست! ما می توانیم بسیاری از نکات آموزشی و تربیتی مورد نظرمان را در اردوها به دانش آموزان انتقال دهیم.

جشن تولد

چه حس خوبی است وقتی که در سالروز تولدت یکی از دوستانت با گفتن جمله ی “تولدت مبارک” تو را شگفت زده می کند.
ما می خواهیم در مدرسه این احساس برای تمام دانش آموزان و همکارانمان ایجاد شود.
به همین خاطر جشنواره “تولدت مبارک” را برنامه ریزی کرده ایم.

ساحت زیبا شناختی و هنری