موضوعات
آخرین مطالب

امکان خرید تک‌جلدی کتب درسی تا 15 مهر

علی باقرزاده معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اظهار کرد:

– با شرکت پست قراردادی امضا کردیم که هر فردی در هرجایی کتاب دستش نرسیده یا ثبت‌نام نکرده است می‌تواند در سامانه به‌عنوان خرید تک‌جلدی ثبت‌نام کند و شرکت پست هم بلافاصله کتاب را می‌فرستد.

– کتاب‌های متوسطه اول از طریق نمایندگی‌های فروش کتاب توزیع می‌شود و خیلی مسئله‌ای نداریم.

– در دوره ابتدایی هم تقریباً در هیچ استان و شهرستانی با مشکل مواجه نیستیم چون تمام افرادی که در سامانه سناد ثبت‌نام کردند برایشان ثبت سفارش شده است و روزبه‌روز هم فرایند ثبت‌نام و ارسال کتاب را کنترل می‌کردیم.

– 2درصد بیشتر از تعداد دانش‌آموزان کتاب درسی چاپ کردیم

– مشکل اصلی برای کتاب‌های پایه دهم اتفاق افتاده است که بعضاً در انتخاب رشته با مسئله مواجه بودند و قاعدتاً تا در سناد ثبت‌نام نکنند، نمی‌دانیم که چقدر کتاب باید به مدارس بفرستیم.

وی با تأکید بر اینکه مشکل کسری کتاب نداریم، گفت: در بعضی از مناطق، ثبت‌نام دانش‌‌آموزان دیر اتفاق افتاد و در روزهای اول و دوم مهر هم ثبت‌نام داشتیم که آنجا ممکن است کتاب با تأخیر رسیده باشد اما مشکلی از بابت کسری چاپ نیست و تقریباً 2 درصد بیش از تعداد دانش‌آموزان کتاب چاپ کردیم.

– سامانه برای ثبت‌نام تک‌جلدی کتاب‌ها فعلاً باز است. بنا داریم تا 15 مهر سامانه باز باشد حتی تا آخر مهر هم در بعضی از نقاط سامانه را باز می‌گذاریم.

– کتاب مدیریت خانواده و سبک زندگی در دست چاپ است کتاب مدیریت خانواده و سبک زندگی پسران و دختران بازنگری کلی شد و اواخر شهریور برای چاپ رفت که این کتاب با تأخیر به دست دانش‌آموزان می‌رسد.
————————————————————————————————————————————————–
مأخذ : http://www.medu.ir/fa/news/item/930847?ocode=10004602

دیدگاه‌های این مطلب

دیدگاه‌ خود را بنویسید