منو
موضوعات

پاسخ به سوال(عمومی هدایت تحصیلی-شماره ۱۷۰):درصورت مشمولیت وظیفه عمومی با وجود نگذراندن دوره سربازی،آیا امکان ادامه تحصیل در دوره پیش دانشگاهی وجود دارد؟

e5ebddfacc02839da70cc8bd933d3b3a

%d9%85%d8%b4%d9%85%d9%88%d9%84%d8%a7%d9%86سوال:

درصورت مشمولیت وظیفه عمومی برای داوطلبین ذکور، با وجود نگذراندن دوره سربازی،آیا امکان ادامه تحصیل در دوره پیش دانشگاهی وجود دارد؟

پاسخ:

به نام خدا
وباسلام

می توان به صورت داوطلب آزاد(متفرقه) برای هرکدام از مقاطع تحصیلی ادامه تحصیل داد. چون شرکت به صورت داوطلب آزاد ارتباطی به مشمولیت سربازی ندارد. یعنی فردی که مشمول نظام وظیفه شده اما هنوز دوره سربازی را نگذرانده است و یا در حال گذارندن دوران سربازی است می تواند در این نوع آزمون ( داوطلب آزاد) برای ادامه تحصیل شرکت کند. به عبارت آخر برای داوطلبین آزمون به شیوه داوطلب آزاد، به هیچ مدرکی مبنی معافیت تحصیلی ، مشمولیت و یا عدم آن نیازی نیست!
استناد ما :
” طبق ماده ۲۳ شرکت در امتحانات داوطلب آزاد( متفرقه) از نظر مقررات نظام وظیفه عمومی، ادامه تحصیل وی بلا مانع است.” (۱)

——————————————————————————————————————————
(۱) به نقل از کتاب مجموعه مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش – چاپ دبیرخانه شورا

باآرزوی سلامتی و موفقیت برای شما approval
دفتر مشاوره موسسه فرهنگی دانش
ج . ابراهیمی

دیدگاه‌های این مطلب