موضوعات

ضـــــرورت ایجـــاد و ترمیـــم ســـوابـــق تحصیــــلی(معــــدل امتـحــان نــــهایــی) بــرای داوطلبـــان آزمــون ســـراســـــری 

داوطلبانی که سوابق تحصیلی ندارند یا سوابق آنها ناقص است یا نیاز به ترمیم دارند، لازم است در این زمینه اقدام کنند…

— همانطو که در اطلاع رسانی ها ی قبلی آمده است ؛  تغییرات آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ بدین صورت اعلام شده است که  این آزمون در دو نوبت برگزار می‌شود که نوبت اول آن در دی ماه ۱۴۰۱ برگزار شد و اکنون با هم‌اندیشی همراهی تمامی عوامل اجرایی و حفاظتی، در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری آزمون سراسری نوبت دوم در تیر ماه سال جاری به بهترین شکل ممکن هستیم.

— یکی از موارد آن تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ بر مبنای نمرات دروس سال دوازدهم نظام ۳-۳-۶ خواهد بود،  این تاثیر ۴۰ درصد به صورت قطعی است و دروس عمومی در این بخش مؤثر خواهد بود و ۶۰ درصد نیز مربوط به آزمون است که شامل دروس اختصاصی است.

— سوابق تحصیلی از سوی وزارت آموزش و پرورش اعلام می‌شود و اما داوطلبانی که سوابق تحصیلی ندارند یا سوابق آنها ناقص است یا نیاز به ترمیم دارند، لازم است که برای کسب سوابق تحصیلی موردنظر، برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند و مطابق اطلاعیه‌های وزارت آموزش و پرورش اقدام نمایند.

— درباره زمان انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۲ باید گفت ؛ کارنامه داوطلبان (نوبت‌های دی ماه و تیر ماه)، که حاوی رتبه آنان است، در مرداد ماه از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش منتشر می‌شود و داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته باشند، می‌توانند در مرداد ماه، با مراجعه به سایت سازمان سنجش و مطابق با دفترچه راهنما، انتخاب رشته کنند.

 آمار داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۴۰۲  در نوبت دی ماه ۹۷۷ هزار و ۴۶۰ داوطلب و در نوبت تیرماه ۱ میلیون و ۱۱۹ هزار و ۴۳۶ داوطلب در آزمون سراسری نام‌نویسی کردند که از این تعداد ۶۳۸۷۸ داوطلب در نوبت دی ماه و ۷۰۹۲۶ داوطلب در نوبت تیر ماه از استان فارس هستند.

—————————————————————————————————————————————————

مأخذ :مروتی حسن / معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور / نشست مسؤولان سازمان سنجش آموزش کشور در دانشگاه شیراز ، چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه به نقل از : پیک سنجش – شماره۱۳۲۵– دوشنبه ۲۵- اردیبهشت ۱۴۰۲

ویرایش  متن خبر توسط دفترمشاوره موسسه فرهنگی دانش

#آموزش_عالی #دانشگاه  #اخبار_و_اطلاعیه 

#مشاوره_تحصیلی #آیین_نامه_و_دستورالعمل 

#آزمون_سراسری_سال۱۴۰۲

#تغییرات_آزمون_سراسری_سال۱۴۰۲

#سوابق_تحصیلی #ترمیم_معدل 

#تاثیر_قطعی_معدل_امتحان_نهایی

#ترمیم_معدل_امتحان_نهایی 

#مجلات_پیک_سنجش #آرشیـو_مجلات_پیک_سنجش

#پاسخ_به_سوالات#هدایت_تحصیلی_شغلی

#دفترمشاوره_موسسه_فرهنگی_دانش

 

 

دیدگاه‌های این مطلب

دیدگاه‌ خود را بنویسید