موضوعات
آخرین مطالب

تشخیص دانش‌آموزان بیماربا کمک سامانه«ایران من»

دانش‌آموزان مبتلا یا ناقل از طریق سامانه «ایران من» تشخیص داده می‌شوند.

تاثیر دوره کرونا بر وضعیت تحصیلی و روانی دانش آموزان :  با شیوع کرونا و آغاز آموزش‌های مجازی، شاهد افت تحصیلی و یادگیری دانش آموزان در تمام پایه‌ها و همچنین مشکلاتی نظیر انزوای اجتماعی، احساس تنهایی، استرس، ترس از یاد نگرفتن دروس و … بودیم که تمام این مشکلات ناشی از تعطیلی ۳ ساله مدارس در کشور می‌باشد. در این راستا، یکی از بهترین روش‌ها برای حل این مشکلات، بازگشایی حضوری مدارس و حضور پر شور دانش آموزان و معلمان در کلاس‌های درس است.

 — تمهیدات لازم برای جلوگیری از شیوع بیماری در میان دانش آموزان :  دانش آموزان مبتلا یا دانش آموزان دارای علائم بیماری نباید در کلاس‌های حضوری درس حاضر باشند و باید آموزش‌ها را از طریق فضای مجازی دنبال کنند؛ همچنین رعایت بهداشت فردی، بهداشت محیط، زدن ماسک، وجود تهویه به طور جدی مد نظر آموزش و پرورش است.

  نیروی مراقب بهداشت : حدود ۵هزار و ۴۰۰مراقب بهداشت در سطح مدارس حضور دارند و در حدود ۳۰هزار نیروی اداری وظیفه نظارت و حضور فیزیکی در مدارس را عهده‌دار هستند.

در دسترس بودن «سامانه ایران من» : این سامانه در اختیار مدیران، معلمان و مراقبین بهداشت مدارس است و وزارت بهداشت و وزارت کشور نیز به این سامانه دسترسی دارند؛ بنابراین می‌توانیم به راحتی دانش‌آموزانی که خودشان یا فردی در خانواده‌شان مبتلا به بیماری هستند را تشخیص دهیم.

مشکل تراکم دانش آموزان در کلاس : میانگین تراکم کلاس‌ها در حال حاضر ۱۸نفر دانش‌آموز است، اما این را نیز می‌پذیریم کلاس‌هایی داریم که حتی ۴۰دانش‌آموز دارند.

آمار واکسیناسیون مدرسه : خوشبختانه تا امروز، ۹۵%معلمان دز اول واکسن، ۹۰%دز دوم و بیش از ۵۱%دز سوم واکسن را دریافت کردند؛ همچنین حدود ۹۰%دانش آموزان دز اول و ۸۰%دز دوم را دریافت کرده‌اند.

توصیه به والدین :  به والدین اطمینان خاطر کافی را می‌دهیم که با رعایت کامل مراقبت‌های بهداشتی در مدارس تمام تلاشمان را برای حفظ سلامتی دانش‌آموزان به کار خواهیم گرفت.


 صادق ستاری فرد/ گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ( برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران )

ویرایش توسط دفتر مشاوره موسسه فرهنگی دانش 

#اخبارواطلاعیه #آموزش_و_پرورش #آیین_و_دستورالعمل #آموزشی
#شیوه_نامه_ها #شیوه_نامه_اجرایی #آسیب شناسی #تعلیم_و_تربیت

#دوره_دبستان #دوره_دبیرستان #مدرسه #بهداشت_و_بیماری #سامانه_ایران_من

#غربالگری_بیماران #تحصیل_حضوری #آموزش_مجازی #بازگشایی_مدارس
#بهداشت_و_سلامت #کرونا #پساکرونا #کرونا_فرصت_ها_و_تهدیدها
#کرونا_ویادگیری #آسیب_دوره_کرونا #مشاوره تحصیلی
#Coronavirus #covid_schools #covid
#کرونا_و__افت_تحصیلی #بازگشایی_مدارس_و_کرونا #پروتکل_های_بهداشتی
#دفترمشاوره_موسسه_فرهنگی_دانش

دیدگاه‌های این مطلب

دیدگاه‌ خود را بنویسید