منو
موضوعات
آخرین مطالب

آموزش‌ مهارت‌های اجتماعی دختران و پسران درمدارس

 

  • بعد از شیوع کرونا و تعطیلی مدارس برخی طرح‌های ما در مدارس که با هدف آموزش اجرا می‌شد معطل ماند؛ اما تلاش‌هایی برای ارائه این آموزش‌ها از طریق فضای مجازی و شبکه شاد آغاز شد.

  • طی تابستان امسال، دوره‌های آموزش حقوق دانش‌آموزی با همکاری دادگستری برای تعدادی از معلمان به صورت آنلاین برگزار شده است که هدف از آن بالارفتن آگاهی‌های حقوقی معلمان است تا از طریق آنها به دانش‌آموزان منتقل شود. شناسایی و تحلیلی آسیب‌های اجتماعی از منظر فرهنگی، روانی، اقتصادی و اجتماعی می‌تواند گام موثری در کاستن از این آسیب‌ها باشد. 

  • طرح آموزش دختران و پسران به صورت آزمایشی از چند سال پیش آغاز شده است که بعضی دبیرستان‌ها در استان‌های مختلف مجری آن بودند. اکنون آموزش‌هایی باهدف یادگیری «مهارت‌های برقراری ارتباط با افراد خانواده یا خارج از خانواده» و «افزایش تحمل» در قالب فیلم و دوره‌های آموزشی در مدارس ارائه می‌شود. همچنین به همت دفتر امور زنان آموزش و پرورش دوره‌های آموزش حقوق به دختران و پسران در سطح دبیرستان‌های استان‌ها از سال‌های گذشته آغاز شده که سال گذشته دوره تربیت مربی آموزش‌های حقوقی برگزار شده است.

  •  آموزش‌های مشارکت اجتماعی به عنوان بخشی دیگر از این دوره‌ها خواهد بود. این پروژه با هدف بهره‌گیری از تشکل‌های درون مدرسه برای حل و فصل مشکلات دانش‌آموزان برگزار می‌شود؛ یعنی دانش‌آموز با حضور در تشکل‌های قانونی مثل بسیج، انجمن اسلامی، سازمان دانش‌آموزی و سازمان جوانان هلال احمر مشارکت اجتماعی را تمرین می‌کند.

—————————————————————————————————————–

ماخذ : خبرگزاری پانا در گفت گو با فرحناز مینایی‌پور، مشاور امور زنان وخانواده وزیر آموزش و پرورش ( https://www.medu.ir/fa/news/item/1268271/%2?ocode=1000000825

( ویرایش توسط توسط دفتر مشاوره موسسه فرهنگی دانش – ج . ابراهیمی )

دیدگاه‌های این مطلب

دیدگاه‌ خود را بنویسید