اخباراخبار پایه دهمپرورشی

اولین مرحله آزمون ورودی دبیرستان دانش

با توجه به نزدیک شدن به اتمام سال تحصیلی، دبیرستان دانش برای شناسایی و انتخاب دانش آموزان مستعد و متقاضی سال آتی پایه دهم که می خواهند ادامه تحصیل خود را در یکی از مدراس برتر تهران دنبال کنند، آزمون های ورودی را در چند مرحله برگزار می کند.

دلیل اینکه دبیرستان دانش، آزمون های ورودی خود را در چند مرحله برگزار می کند این است تا تمام ظرفیت دانش آموزان متقاضی را در فضایی به دور از استرس شناسایی کند. اولین مرحله آزمون ورودی مدرسه به صورت امتحان تستی در تاریخ هفدهم اسفندماه برگزار شد. دانش آموزان برای حضور در سر جلسه آزمون با خانواده هایشان به مدرسه آمدند تا با محیط و جو مدرسه آشنا و کم کم آماده آزمون شوند.

پس از اینکه دانش آموزان از مکان و صندلی مشخص شده خود آگاهی یافتند، به چند صف منظم تقسیم شدند تا راهی سالن امتحانات مدرسه بشوند. هنگام جدایی بچه ها از خانواده هایشان، والدین برای سربلندی هر چه بیشتر فرزندان‌شان با دعای موفقیت آنها را راهی کردند.

دانش آموزان پس از اینکه در جای مشخص شده خود نشستند و پاسخبرگ مختص به هر فرد را گرفتند، آماده دریافت سوالات برای شروع آزمون شدند و پس از اینکه سوالات پخش شد، شروع به پاسخ دهی به سوالات کردند.

پس از اتمام آزمون بچه ها از سالن امتحانات خارج شده و به سمت والدین خود رفتند تا در مورد امتحان و نحوه پاسخ دهی خود برای آنها توضیح دهند.

پس از اعلام نتایج به صورت پیامکی، مراحل باقی آزمون ورودی دبیرستان دانش در سال جدید برگزار میشود و دانش آموزان مراحل دیگر را برای قبول در دبیرستان دانش طی خواهند کرد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا