رد کردن لینک ها

دبیران در آستانه سال تحصیلی ۹۹ – ۹۸

اشتراک گذاری

گزارش جلسه عمومی دبیران

جلسه عمومی دبیران مدرسه روز یکشنبه مورخ ۲۴/۶/۹۸ از ساعت ۱۰ صبح با تلاوت آیاتی چند از قرآن مجید که توسط جناب آقای کریمی دبیر محترم قرآن مدرسه قرائت شد آغاز گردید.

سپس جناب آقای گودرزی مدیریت محترم مدرسه ضمن عرض سلام و خوش آمدگویی به همکاران و تشکر از حضور به موقع ایشان، مطالبی را عنوان کردند که اهم آن ها به شرح ذیل است:

نظم پذیری یکی از مهمترین دغدغه های ما در مدرسه است. ما مربیان به عنوان الگوهای دانش آموزان موظفیم در کارهای خود منظم باشیم تا دانش آموزان نیز نظم پذیری داشته باشند.

در ادامه ایشان از معلم ها به عنوان دو گروه معلمین موفق و معلمین مؤثر یاد کردند. در مورد معلم موفق گفتند: او کسی است که دارای تجربه و مدرک تحصیلی مرتبط با درس خود است و در زمینه انتقال مفاهیم به دانش آموزان و ارزیابی صحیح از ایشان نتایج لازم را می گیرد. ولی معلم مؤثر کسی است که سطح کار و کیفیت کارش و همچنین منش و رفتارش، مسیر زندگی فراگیرانش را تغییر می دهد و اگر معلمی مورد لطف الهی قرار بگیرد و از محبوبیت خاصی نیز برخوردار باشد نقشش در این باره مؤثرتر خواهد بود. زیرا حتی بیان یک کلمه یا یک جمله از جانب چنین معلمی، سال ها از ذهن دانش آموزان پاک نخواهد شد.

ما معلم ها در برابر کاستی های موجود در جامعه، به اندازه خودمان مسئول هستیم.

معلم اگر معتقد باشد که شغلش در راستای اهداف و عملکرد انبیاست، حساسیتش در مورد رفتار و گفتارش دوچندان خواهد شد.

با توجه به اینکه در دروه متوسطه اول با محدودیت کنکور مواجه نیستیم، این دوره بهترین زمان برای مهارت آموزی
دانش آموزان است. ضمن اینکه می توانیم در این دوره بخشی از راههای امرار معاش و کسب درآمد را نیز به بچه ها آموزش دهیم. قطعا به واسطه مهارت آموزی هر یک از ایشان، اعتماد به نفسشان نیز افزایش می یابد که در صورت هدایت صحیح منجر به افزایش عزت نفس ایشان نیز خواهد شد و هر کس دارای عزت نفس باشد تلاش می کند کار خطا و اشتباه مرتکب نشود.

در همین راستا فضایی برای تولید و عرضه محصولات و درآمدزایی توسط دانش آموزان فراهم شده است.

پس از سخنان آقای گودرزی در قسمت اول جلسه، از دبیران پذیرایی شد.

در ابتدای بخش دوم جلسه دو کلیپ پخش شد. یکی با محوریت جناب آقای ایمانی دبیر محترم زبان انگلیسی https://www.aparat.com/v/dXOCg (ایشان برای ادامه تحصیل و اخذ مدرک فوق دکترای تخصصی زبان انگلیسی قصد عزیمت به خارج از کشور را دارند) و کلیپ دوم مربوط به فعالیت های کلاس های تابستانی بود. https://www.aparat.com/v/oRX1s جا دارد از جناب آقای ابراهیمی بابت ساخت این کلیپ ها تشکر و قدردانی شود.

سپس ضمن نمایش برنامه آموزشی سال تحصیلی جدید، ساعت های زمانبندی کلاس ها و فعالیت های جاری مدرسه نیز مرور شد.

همچنین از دبیران محترم خواسته شد جهت تشویق و ترغیب بیشتر دانش آموزان، نمازهای روزانه خود را در کنار دانش آموزان و به جماعت اقامه نمایند.

در سال تحصیلی جاری مثل سال های تحصیلی گذشته در زنگ ظهر آزمون های پایه ای برگزار می شود. از دبیران محترم تقاضامندیم در زمینه برگزاری امتحانات همکاری فرمایند.

در پیام رسان “بله” برای هر پایه گروهی تعریف شده است که دبیران هر پایه در آن گروه عضو هستند و برای هر یک از دبیران یک ID تعریف خواهد شد که آنها می توانند مطالب آموزشی و پژوهشی و … را برای اطلاع دانش آموزان بارگذاری کنند و دانش آموزان نیز می توانند تحقیقات و پژوهش های خود را برای دبیر مربوطه ارسال کنند.

همچنین از دبیران خواسته شد در برگه های گزارش وضعیت که در ابتدای هر روز به آنها داده می شود موارد قابل پیگیری را یادداشت کنند و برای بررسی و ثبت در سامانه داخلی معلمین راهنما را در جریان بگذارند.

همچنین از دبیران خواسته شد در صورت عدم نیاز به ویدئوپروژکتور دستگاه را خاموش نمایند تا هم از استهلاک دستگاه و هم از اسراف پرهیز شده باشد.

پس از اتمام سخنان آقای گودرزی همکاران متولد هر ماه با مدیریت محترم عکس یادگاری گرفتند.

در پایان با صرف ناهار از همکاران پذیرایی شد.

گزارش تصویری جلسه:

 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
رفتن به نوار ابزار