حضور شاداب و پر نشاط دانش آموزان در ابتدای مهر

همزمان شدن ماه سوگواری سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین با ایام شروع مدارس

روز سه شنبه به مناسبت هفته دفاع مقدس، حاج آقا رمضانی به بیان خاطراتی از شهدا و رزمندگان برای دانش آموزان پرداختند و آنان را به تفکری بهتر و دقیق تر در داستان و سرگذشت ایشان دعوت نمودند.

روز پنج شنبه قرائت پر فیض زیارت عاشورا که از ساعات ابتدایی روز آغاز می شود و معمولا با پذیرایی اتمام می یابد. برنامه بعدی  روز های پنج شنبه ایستگاه صلواتی است .

هر هفته در روزهای پنج شنبه یک کلاس مسئول برگزاری ایستگاه صلواتی در مدرسه است که طی آن دانش آموزان اقلامی را خیرات کرده و برای شادی روح گذشتگان فاتحه ای قرائت
می کنند. به موازات برگزاری ایستگاه صلواتی، از طرف کانون احسان، صندوقی تهیه شده که دانش آموزان می توانند کمک های نقدی و صدقات خود را در این صندوق بیندازند.

ما هر روزه در مدرسه برنامه نماز جماعت داریم. دانش آموزان عزیزی که مایل به شرکت در این برنامه هستند ساعت ۱۳:۳۵ در نماز خانه حضور به هم می رسانند و در کنار معلمان و مربیان خود به اقامه نماز جماعت ظهر و عصر می پردازند.

پایان بخش ساعت نماز جماعت ، سلامی بر امام حسین(ع) است…

از شروع هفته آینده در ساعات اولیه صبح برنامه ای تحت عنوان صبح با فیلم و کتاب آغاز می گردد. دانش آموزان می توانند از لحضه ای که وارد حیاط مدرسه می شنوند تا زنگ صبحگاه با ما در این برنامه همراه باشند.

که به طور مثال از شنبه مورخ ششم مهر ماه لغایت چهارشنبه دهم مهر فیلم در محاصره که فیلمی از روایتگری حصر آبادان است به منصه ظهور خواهد رسید.(به مناسبت هفته دفاع مقدس)

در هفته های بعدی نیز صبح با کتاب آغاز می شود. طبق سنوات گذشته جشنواره قرآنی در مدرسه اجرا می شود. در دو رشته ازین جشنواره که هر ساله متقاضی بسیار زیادی دارد کتابخوانی و احکام هستند که از طرف مدرسه کتابی مناسب به دانش آموزان عزیز اهدا می شود که تا روز محک دانش آموزان متقاضی در این دو رشته میتوانند در این برنامه به قرائت این دو کتاب بپردازند. ضمنا کتاب های کتابخانه مدرسه نیز در اختیار و مشتاقان کتاب خوانی قرار می گیرد.

کلاسی تحت عنوان سبا برای دانش آموزان پایه هشتم و نهم در طول هفته برگزار می شود که با موضوع های آزاد اندیشی در دین در حال برگزاری است. جناب آقای ابراهیمی دبیر محترم این بخش است که کارشناسی ارشد ادیان عرفان خود را از دانشگاه تهران اخذ نموده و با دغدغه پاسخ به سوالات مبهم در ذهن کنجکاو دانش آموزان در این سن شروع به راه اندازی چنین کلاسی پر بار نموده اند.

اگر در تقویم اجرایی مهر ماه دقت نموده باشید، در روز های دوشنبه (پایه هفتم) سه شنبه (پایه هشتم) چهارشنبه (پایه نهم) برنامه ای با عنوان توجیه جشنواره قرآنی وجود دارد که مقرر شده این جشنواره در آبان ماه آغاز و تا اواسط آذر ادامه داشته باشد که هدف اصلی ما در این برنامه انس و تدبر دانش آموزان عزیز در قرآن است. دانش آموزان در ۱۴ رشته به فعالیت و رقابت می پردازند. این جشنواره اواخر آذر ماه در محفلی قرآنی پایان می یابد و از دانش آموزان برتر با جوایزی نفیس تقدیر خواهد شد.

 

 

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *