رد کردن لینک ها

السلام علیک یا علی بن موسی الرضا

اشتراک گذاری

در بین ذکرهای شفابخش درد عشق
الحق که یا امام رضا چیز دیگریست

دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه (س) و پایانش با ولادت حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) می‌باشد.

دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.

keramat95

مهر و وفایی که خواهر مهربان و دلداده را به هجرت وادار نموده و غربت و بیماری و مرگ در فصل جوانی را برای او آسان کرده است.

dahe-keramat17-2

دهه کرامت تداعی کننده عزم و قاطعیت و اراده آهنین زنان بزرگ و بانوان و الامقام و گرانقدر جهان می‌باشد.

روز میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها در تقویم ایرانی به روز دختر منصوب گردیده که دلیل آن ازدواج نکردن آن حضرت و در پی معرفی الگویی برجسته برای دختران مسلمان و به‌ ویژه شیعیان می باشد.

8316094_635

تمام مفاهیم سازنده‌ای که ما در فرهنگ اسلامی داریم در این دهه تداعی می‌شوند چرا که حرم حضرت معصومه و امام رضا (علیهماالسلام) کانون دعا و قرآن و نیایش و … بودند.

دهه کرامت یادآور جمال انسانی است.

430528018_150732

کرامت در معنا قبل از هر چیز دینداری و دوری از گناه و بخل داشتن نفس اماره و بعد کوچک شمردن دنیا را شامل می شود و از این مسیر به مقصد صبر و شکیبایی می رسد، از این رو است که امیرالمومنین (ع) می فرمایند: بزرگواری و کرامت، نیکو شکیبایی کردن است.

dahe-keramat25-2

کرامت و بزرگواری حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) در مزین کردن ایران به وجود مبارکشان، اصلی ترین دلیل این نامگذاری است چراکه حضور نورانی و مقدس آن حضرات (ع) ایران را مرکز حقیقی تشیع و اسلام ناب قرار داد؛ علاوه بر این به برکت ایشان و اعتقاد به امامت آن حضرت (ع) است که شیعه اثنی عشری (شیعه دوازده امامی) هویت می یابد یعنی هر کسی که به امامت ایشان معتقد باشد، شیعه عثنی عشری است.

83217_orig

باید توجه داشت که امامان ما کرامات بسیاری دارند و این کرامات به عنوان اعجاز شناخته می شوند؛ البته برخی از انسان ها هم می توانند کرامت داشته باشند که از طریق پرهیزکاری ممکن می شود و انسان را هدایت می کند.

dahe-keramat22-2

اگر معرفت داشته باشیم، در می یابیم که قدرت در کف آنها است و این خواست خدا است که آنها پیشوای مردم قرار بگیرند و ما در دعای توسل می گوییم: ای حجج خدا روی زمین و آنها بحق خلفای الهی روی زمین هستند که معرفت به آنها ما را به حقیقت رهنمون می شود.

543624_324

این اعیاد را صمیمانه به همه دانش آموزان عزیز و خانواده های محترم تبریک و تهنیت عرض می کنیم.

IMG_20180628_041522

عکس یادبود اردوی مشهد مقدس-تیر ماه 1397

 

هر چند حال و روز زمین و زمان بد است

یک تکه از بهشت در آغوش مشهد است

حتی اگر به آخر خط هم رسیده ای

اینجا برای عشق شروعی مجدد است