رد کردن لینک ها

جلسه عمومی دبیران دانش2 – دی ماه 96

اشتراک گذاری

 

نشست شورای عمومی دبیران مدرسه روز سه شنبه مورخ 12 دی ماه از ساعت 11 صبح با حضور حداکثری دبیران ارجمند و با پخش کلیپی از جلسة عمومی دبیران در سال تحصیلی گذشته آغاز شد.

 

DSC_0018

 

سپس آیاتی چند از کلام ا… مجید از سورة مبارکة حجرات توسط جناب آقای کریمی دبیر محترم قرآن تلاوت شد که جناب آقای گودرزی مدیریت محترم مدرسه نیز پس از قرائت هر آیه ترجمة آن را خواندند.

 

DSC_0015

 

پس از قرائت قرآن، جناب آقای گودرزی به ایراد سخن پرداختند. ایشان ضمن عرض سلام و تشکر از حضور به موقع همکاران و قدردانی از تلاش های همکاران در نوبت اول سال تحصیلی، به بیان دغدغه های آموزشی و پرورشی پرداختند.

 

DSC_0020

 

ایشان فرمودند: فارغ از سیستم آموزشی که در جامعه با آن روبرو هستیم، ما در دبیرستان دانش2 باید بتوانیم در دو مقوله آموزش و پرورش دانش آموزان نقش کاملاً موثری داشته باشیم و با کمک و همدلی یکدیگر، مسئولین آینده جامعه را به بهترین شکل ممکن پرورش دهیم.

 

DSC_0019

DSC_0021

DSC_0023

DSC_0024

DSC_0025

DSC_0026

DSC_0028

DSC_0030

 

ایشان در زمینة آموزش دانش آموزان به جدی گرفتن فعالیت از سوی دبیران محترم و موضوع تدریس معکوس اشاره کردند و از دبیران محترم درخواست نمودند که برای تدریس، تکلیف و ارزیابی منظم از دانش ­آموزان برنامه منظم داشته باشند.

درباره تدریس معکوس نیز که از سال تحصیلی گذشته جزو رویکردهای مدرسه قرار گرفته بود، از دبیران خواستند جهت آمادگی دانش آموزان قبل از تدریس آنها از چند موضوع مهم کتاب فیلم تهیه نموده تا در سایت مدرسه بارگذاری شود.

همان طور که تا کنون در دروس ریاضی و عربی به صورت منظم این کار انجام شده و در یعضی از درس های دیگر نیز برای برخی از مباحث این مهم انجام شده است.

 

DSC_0012

DSC_0014

DSC_0016

DSC_0022

DSC_0033

DSC_0035

DSC_0037

DSC_0038

DSC_0043

DSC_0045

DSC_0046

DSC_0049

DSC_0051

 

مدیریت محترم در زمینة پرورش استعدادهای دانش آموزان نیز به تأثیر مدرسه در شکل گیری شخصیت دانش آموزان اشاره نموده و بیان داشتند که ما می توانیم با انجام چند فرآیند در این امر مهم تأثیر داشته باشیم:

1) مطالعه و پژوهش که در این راستا برنامة های مختلفی در قالب جشنواره کتاب در حال انجام است و انتظار داریم با اجرای برنامه های مورد نظر در طول سه سال تحصیلی بتوانیم دانش آموزانی را تربیت نماییم که دارای روحیه نقاد و پرسشگر باشند.

2) کسب تجربه از دیگر دغدغه هایی بود که ایشان به آن اشاره نمودند و اظهار داشتند که امیدواریم با انجام برخی از برنامه ها در مدرسه بتوانیم تجربه های دبیران محترم و والدین گرامی را به دانش آ»وزان انتقال دهیم. از جمله برنامه هایی که از آن ها نام برده شد جلسات هم اندیشی بود که در طول سال با حضور والدین و دانش آموزان در کنار یکدیگر برگزار می شود و یا جشنواره تهران شناسی که طی آن دانش آموز می تواند در یک روز از تجربیات پدر خود نهایت استفاده را ببرد.

3) تقویت اعتقادات دینی و افزایش قدرت تشخیص دانش آموزان از دیگر دغدغه هایی بود که توسط جناب آقای گودرزی درباره اش صحبت شد و عنوان شد که محور فعالیت های ما دراین زمینه هوش های اخلاقی (احترام، همدلی، خویشتن داری، مهربانی، وجدان، انصاف و…) است. از جمله برنامه هایی که با این هدف در مدرسه برگزار می شود، جشنوارة قرآنی است.

همچنین ایشان به دو هدف دیگر در مدرسه هم اشاره کردند و برنامه های مرتبط در برخی از کلاس ها را که مرتبط با این اهداف بود را مثال زدند:

4) تربیت دانش آموزان خلاق و هنرمند

5) ایجاد عزت نفس در دانش آموزان

 

DSC_0078

DSC_0079

DSC_0080

DSC_0081

DSC_0082

DSC_0085

DSC_0086

DSC_0088

DSC_0089

DSC_0090

 

سپس جناب آقای جواهری مدیر عامل محترم مؤسسة دانش در سخنان خود از دبیران محترم خواستند که دانش آموزان را بیشتر با قرآن آشنا و مأنوس نمایند و با شرکت خود در نماز جماعت های مدرسه نقش یک الگو و سرمشق را برای ایشان ایفا نمایند.

 

DSC_0054

DSC_0055

DSC_0057

DSC_0059

DSC_0061

DSC_0066

DSC_0068

 

پس از برگزاری نماز جماعت جلسه ادامه یافت. در این بخش از جلسه همکاران محترم به بیان نظرات خود پرداختند.

آقای برزگری از همکاران خواستند که طرح درس خود را تا پایان هفته تکمیل نموده و ارسال نمایند.

جناب آقای سلیمیان پیشنهاد دادند که امتیازی  برای خوش خطی دانش آموزان در نظر گرفته شود تا دانش آموزان تشویق به خوش خطی شوند.

جناب آقای موسی خان غلط املایی داشتن دانش آموزان در پاسخ به سؤالات امتحانی را ناشی از ضعف آنها در دورة ابتدایی دانستند که عدم دقت و عدم درک صحیح مطلب و عدم تسلط در مهارت خوب گوش دادن و دیدن را علل مؤثر آن دانستند.

جناب آقای امیری از دبیران خواستند که به دفترچة یادداشت دانش آموزان نظارت کنند چون تکالیفی که در سایت مدسه اعلام می شود اطلاع رسانی به دانش آموزان غایب است و دانش آموزان حاضر باید در دفتر یادداشت خود به طور مرتب و منظم تکالیف جلسة آیندة هر درس را یادداشت کنند.

جناب آقای مقدم (دبیر محترم خوشنویسی) گفتند که امسال دفتر تمام دروس بچه ها را مورد بازدید و بررسی قرار داده و خط آنها را مورد ارزیابی قرار داده است. نبود الزام برای خوشنویسی را عامل مهم بد خطی دانش آموزان دانستند و گفتند خوش خطی با تمرین زیاد حاصل می شود و نقش استعداد 30% است.

جناب آقای قدمیاری گفتند دانش اموز که در کلاس خوشنویسی خوش خط می نویسد چون تمرکزش فقط در همین زمینه است و در سایر دروس باید روی مطالب آن درس نیز تمرکز نماید و نمی تواند به زیبایی کلاس خوشنویسی بنویسد. ایشان همچنین به بحث کافه کتاب مدرسه اشاره نموده و گفتند که مطالعه و کتابخوانی باعث می شود دانش آموزان تا حدود زیادی با کلمات مختلف آشنا شوند.

 

DSC_0091

DSC_0094

DSC_0095

DSC_0099

DSC_0101

DSC_0109

 

آقای گودرزی مدیریت محترم از دبیران ارجمند خواستند که از دانش آموزان بخواهند از فعالیت های درسی خود فیلم تهیه نموده و به آیدی آنها ارسال کنند تا منتخب آنها در سایت مدرسه بارگذاری شود.

جناب آقای بابایی گفتند شخص که می خواهد خوشنویس باشد باید زیبا شناس هم باشد. خوب دیدن در این زمینه خیلی مهم است.

جناب آقای رضایی از همکاران خواستند که در قسمت واژگان همکاری کنند و از آنان خواستند که زیبایی، توانایی و دانایی را فراموش نکنند.

جناب آقای پورعلی خواستند که زنگ تفریح و زنگ ظهر به والیبال و بسکتبال هم اختصاص داده شود.

جناب آقای لطف آبادی گفتند در مدارس ابتدایی که دانش آموزان کلاس خوشنویسی و کار کارگاهی داشته اند کارشان خیلی بهتر و زیباتر است.

 

DSC_0118

DSC_0119

 

Capture