مهر
۷
۱۳۹۳

تاثیرات موسیقی بر روی مطالعه

اثرگذاری موسیقی بر روی افراد از زمان‌های گذشته به اثبات رسیده است. اگرچه تحقیقات تازه‌ای برای تشخیص این اثرگذاری بر روی مغز انسان انجام گردیده. این مطالعات مطالب بیشتری را در مورد اثرات موسیقی بر عملکرد مغز نشان می‌دهد همچنین مشخص می‌کند که قوی‌ترین اثر موسیقی بر روی مغز در ناحیه‌‌ی حافظه می‌باشد. 
ـ تحقیقات اخیر بر روی دانشجویان زبان خارجی نشان می‌دهد، آن دسته از دانشجویان که به میزان کافی به گوش کردن موسیقی می‌پردازند قادر خواهند بود تا صدها واژه را در مدت زمان کمی به خاطر بسپارند و مهمتر این که پس از گذشت زمان نسبتا طولانی در حدود ۹۲ درصد این لغات در حافظه‌ی آنها باقی می‌ماند و این مهم از طریق گوش دادن به موسیقی کلاسیک باروک منتج گردیده است. 
موسیقی و امتحان 
در زمینه‌ی تجزیه و تحلیل مزایای گوش کردن به انواع موسیقی (کلاسیک یا جاز) و ضرب آهنگ آنها مطالعاتی صورت گرفت و نتایج به دست آمده از آنها یکسان بود اگرچه مدت زمان گوش دادن به موسیقی و میزان ریتم و ضرب آهنگ آن اثرات متفاوتی بر روی قوه‌ی حافظه و میزان یادگیری افراد در آزمون صورت گرفته، داشته است به نظر می‌رسد که افرد اطلاعات را در زمانی که یک موسیقی با ریتم منظم پخش می‌شود بهتر از زمانی که از ابتدا در حال یادگیری آن هستند به خاطر می‌آورند. 
دیگر تحقیقات صورت گرفته در زمینه‌ی تعیین اثرات موسیقی بر مغز بر روی سه گروه از دانشجویان مبین میزان متفاوت یادگیری و نتایج آزمون انجام شده می‌باشد که در این آزمایش گروهی به موسیقی آرام‌بخش گوش می‌کردند و گروه دیگر به موسیقی موتزارت و گروه سوم بدون هیچگونه موسیقی تحت آزمون هوش قرار گرفتند و در نهایت گروهی که موتزارت گوش می‌کردند بالاترین سطح نمرات را کسب کردند. 

 

VN:F [1.9.20_1166]
رتبه پست: ۱۰ / ۶٫۶ ( تعداد آراء : ۹ رای)
تاثیرات موسیقی بر روی مطالعه, ۶٫۶ out of 10 based on 9 ratings

۲ دیدگاه + فرستادن دیدگاه

  • من میگم رپ رپ رپ من امتحان کردم جواب داده فقط باید حرفه ای باشی سرعت نوشتن تکلیفم زیاد میکنه

    VN:F [1.9.20_1166]
    امتیاز پاسخ: +1 (از 1 رای)
  • موافقم پسر خوب Grin

    VN:F [1.9.20_1166]
    امتیاز پاسخ: 0 (از 0 رای)

فرستادن دیدگاه

برای قرار دادن شکلک ها روی آنها کلیک کنید.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeleton

در یک نگاه

آخرین دیدگاه‌ها